VATERPOLO – Marko Bijač najbolji igrač Europe u izboru LEN-e

136

Marko Bijač, vratar Vaterpolskog kluba Jug Croatia osiguranja i hrvatske reprezentacije, izabran je za najboljeg igrača Europe u izboru LEN-e, krovne europske federacije vodenih sportova.
Bijač je odigrao ključnu ulogu u pobjedama Hrvatske kojima je došla do naslova na Svjetskome prvenstvu. Ujedno je s momčadi Juga osvojio drugo mjesto u Ligi prvaka – stoji u obrazloženju LEN-a.
Nagrada Bijaču je još jedno priznanje hrvatskoj vaterpolskoj reprezentaciji. Naime, Sandro Sukno je ponio laskavi naslov najboljeg igrača svijeta u 2017. godini u izboru portala Total Waterpolo. Zatim, FINA, svjetska organizacija vodenih sportova, hrvatsku vaterpolsku reprezentacijom je proglasila za momčad godine, a Ivica Tucak, hrvatski vaterpolski izbornik, dobio je priznanje za najboljeg trenera.